„GetJet Airlines“ leidžia gyvūnus transportuoti orlaivio salone, jei atitinka pateiktus reikalavimus:

  • PETC (gyvūnas salone)–gyvūnas (šuo arba katė), patalpintas narve, kurio maksimalus dydis 50x40x20 cm, o bendras gyvūno ir narvo svoris yra ne didesnis kaip 8 kg. Informuojame, kad narvas privalo būti visiškai uždaromas ir viso skrydžio metu gyvūnas turi būti uždarytas jo viduje. Narvas turi būti laikomas po sėdyne priešais Jus. Gyvūno narvas privalo būti specialiai skirtas transportuoti, t. y.: privalo būti visiškai uždaromas, kad gyvūnas negalėtų lengvai pabėgti; gerai vėdinamas; narvas privalo turėti skysčiams nepralaidų dugną; narve privalo būti pakankamai vietos, kad gyvūnas galėtų stovėti natūralioje pozicijoje, apsisukti ir atsigulti; nuo gyvūno negali sklisti joks kvapas; keleiviai, gabenantys gyvūnus, privalo turėti galiojančius sveikatos ir skiepų pažymėjimus, įvežimo leidimus ir kitus dokumentus, reikalaujamus įvežimo ar tranzito šalių, be kurių gyvūnai nebus įleisti į atitinkamas šalis.
  • Į vieną skrydį priimama ne daugiau kaip 3 PETC narvai su gyvūnais.
  • Besilaukiantys ar jaunesni nei 8 savaičių gyvūnai į orlaivio saloną nepriimami.
  • PETC negabenami į Dubajų (DWC), Tenerifę (TFS), Fuerteventūrą (FUE) ir Madeirą (FNC).
  • Šuniui vedliui, padedančiam sutrikusios regos ar klausos keleiviui, keliaujant orlaivio salone jokie svorio apribojimai netaikomi – būtina išankstinė autorizacija iš skrydžių bendrovės.
  • Keleiviams, vežantiems su savimi gyvūnus, taikomi sėdėjimo vietos pasirinkimo apribojimai.
  • Keleivių su PETC ir šunimis vedliais niekada negalima sodinti: prie avarinių išėjimų; pirmoje eilėje; šalia VIP keleivių; šalia riboto judėjimo keleivių.
  • Gyvūnas viso skrydžio metu gali būti laikomas tik narve ant salono grindų.
  • nei UAB „Tez Tour“, nei faktinis oro vežėjas neprisiima atsakomybės dėl valstybės (į kurią ir iš kurios vykstama) oficialių institucijų ar tarnybų sprendimų ar veiksmų, susijusių su naminio gyvūno įleidimu / neįleidimu į šalį ir dėl to patirtų nuostolių;
  • Vilniaus oro uosto tarnybos turi teisę savo nuožiūra neleisti registruoti bagažo (naminio gyvūno konteinerio), kaip leidžiamo įsinešti į orlaivio saloną; 
  • gyvūno šeimininkas pats pasirūpina gabenimui reikalingu konteineriu. Išsinuomoti narvą oro uoste galimybės nėra; 
  • gyvūno gabenimas apmokestinamas 40 EUR mokesčiu į vieną arba 80 EUR į abi puses (mokestis gali keistis);
  • UAB „Tez Tour“ turi teisę atsisakyti gabenti naminį gyvūną be papildomų paaiškinimų.

Keleiviui pageidaujant gabenti naminį gyvūną, kelionių agentūros darbuotojai apie tai privalo informuoti UAB „Tez Tour“ aviacijos skyrių, pateikdami gyvūno aprašymą bei nurodydami keleivių, gabenančių gyvūną, vardus, pavardes, reiso numerius, išvykimo / grįžimo datas ir užsakymo numerį. Informacija organizatoriui turi būti pateikta ne vėliau kaip 48 val. iki skrydžio.


Dėmesio! Jeigu skrydį vykdo reguliariųjų skrydžių bendrovė, gyvūnų gabenimo taisykles prašome pasitikslinti reguliariųjų skrydžių bendrovės interneto svetainėje.


Draudimai įvežti gyvūną ar augalą (jo dalį arba gaminį iš jo) į Lietuvą ir ES 

Lietuvai tapus ES nare, pasikeitė Prekybos laukiniais gyvūnais taisyklės, kuriomis reglamentuojamas gyvūnų, jų dalių ar gaminių iš jų įvežimas į Lietuvos Respubliką bei išvežimas iš jos (detaliau žr. Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvenciją, ET reglamentą dėl laukinės faunos ir floros rūšių apsaugos kontroliuojant jų prekybą). 

Į Lietuvą ir kitas ES šalis draudžiama įvežti dramblio kaulą, bet kokius gaminius iš dramblio kaulo, šerių ir kitų šio gyvūno kaulo dalių; tradicinės Rytų medicinos (kinų, indų, tailandiečių ir kt.) preparatus, kurių sudėtyje nurodomi nykstančių rūšių laukiniai gyvūnai ir augalai; suvenyrus ir kitokius gaminius iš jūrinių vėžlių kiauto ar mėsos, pavyzdžiui, galanteriją ar konservus; didžiųjų laukinių kačių (tigrų, liūtų, leopardų, europinių lūšių ir kitų), rudųjų lokių kailius ar kitus daiktus, pagamintus iš jų ar kitų šių gyvūnų kūno dalių. Kitus laukinius gyvūnus ar augalus, jų dalis ar gaminius galima įvežti / išvežti tik pateikiant CITES leidimą muitinės pareigūnui (net jeigu pirkinys įsigytas oficialioje prekybos vietoje). Leidimo nereikalaujama pateikti, kai įvežami / išvežami juodieji ikrai (ne daugiau kaip 250 g vienam asmeniui), Cactaceae spp. stiebai (iš kaktusų pagaminti muzikos instrumentai, vadinamieji barškučiai) (ne daugiau kaip 3 vienetai vienam asmeniui).  

Jeigu gyvūnai, jų dalys ir gaminiai iš jų įvežami / išvežami pažeidžiant CITES konvencijos bei reglamento reikalavimus, jie gali būti sulaikomi, grąžinami į šalį, iš kurios buvo atvežti, arba konfiskuojami. Lietuvoje CITES leidimus išduoda Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija. Daugiau informacijos galite rasti interneto svetainėse www.am.lt, www.cust.lt, www.cites.org.